Organizator:

Już w najbliższy weekend!

Podziel się

Zapraszamy na ostatnią w tym roku, jesienną edycję Targów Mieszkań i Domów w AmberExpo. 30 września i 1 października będzie można sprawdzić oferty deweloperów, doradców kredytowych, agentów nieruchomości i projektantów wnętrz. Jak zawsze na targach organizowanych przez spółkę Nowy Adres, nie zabraknie dawki rzetelnych informacji i porad na temat tego, jak znaleźć, kupić, sfinansować i urządzić swoje nowe mieszkanie.

Powiew optymizmu z wiosny tego roku zamienił się na rynku mieszkaniowym w istne samum – jakby nastrój rynku próbował oddać warunki pogodowe i dorównać im temperaturą…. Do końca sierpnia deweloperzy na siedmiu największych polskich rynkach (Warszawa, Kraków, Trójmiasto, Wrocław, Poznań, Łódź, Katowice) sprzedali niemal tyle samo lokali, ile w całym 2022 roku! Tymczasem nowych mieszkań w ofercie przybywa trzy razy wolniej, bo deweloperzy wprowadzają do sprzedaży o ponad 30% mieszkań mniej niż finalizują transakcji. Analitycy portalu Otodom wyliczają, że gdyby tempo sprzedaży się utrzymało, a firmy deweloperskie nie wprowadzały nowych lokali na rynek, wszystkie mieszkania na rynku pierwotnym w Warszawie zniknęłyby z oferty w zaledwie 4 miesiące. Ten wzmożony ruch – to oczywiście w ogromnej mierze efekt wprowadzenia w życie rządowego programu Bezpieczny Kredyt 2%. Jeszcze przed jego startem do biur sprzedaży ruszyli ci, którzy nie spełniają jego kryteriów, ale nosili się z zamiarem zakupu mieszkania – w obawie przed wzrostem cen. (Mieli rację: w ciągu ostatnich 6 miesięcy ceny w Krakowie, Trójmieście, Wrocławiu wzrosły o kilkanaście procent, w Warszawie i Poznaniu – o odpowiednio 9% i 8%.) Zaraz za nimi w biurach pojawili się ci, którzy odkładali decyzję z zakupem do momentu uruchomienia programu BK2%, a także ci, którzy kupować mieszkania teraz nie zamierzali, ale w tak sprzyjających okolicznościach postanowili wykorzystać okazję. Stąd zainteresowanie zakupem nawet dwudziestolatków o bardzo ubogiej historii zatrudnienia, a w zawiązku z tym minimalnej (na normalnych warunkach komercyjnych) zdolności kredytowej. Pędzący popyt, niepokojąco malejąca podaż – szczególnie mniejszych i średnich metraży w segmencie popularnym – i wzrost cen, jakiego dynamiki nie widzieliśmy na słupkach od kilku lat. Czeka nas bardzo gorąca jesień! Nie tylko za oknem…

Warto zatem szybko zapoznać się z ofertą deweloperów, szczególnie lokali teraz wprowadzanych do sprzedaży. Popytać o programy rabatowe, które nadal oferują sprzedawcy. Sprawdzić zmienione możliwości finansowania zakupu u doradców kredytowych. No i zarezerwować wybrany lokal, uprzedzając konkurentów. Wszystko to będzie można zrobić na żywo, dopytując deweloperów o szczegóły i indywidualne warunki, na jesiennych Targach Mieszkań i Domów.

W jednym miejscu będzie można zapoznać się z ofertą trójmiejskich deweloperów (m.in. 3City Estate. Dekpol Deweloper, EkoDeweloper, Idea House Development, JHM Development, Square Homes Bojano) i agencji nieruchomości także tych oferujących inwestycje zagraniczne w Hiszpani, na Cyprze czy w Turcji (m.in. Costa Dream Home Espana, Ro Spain Real Estate czy Tekce Overseas). Liczne grono wystawców stanowić będą firmy oferujące lub budujące domy, wśród nich: Castor, Domy Expobud, Fides- Domy Drewniane, Querko, Wolf System. Na stoiskach doradców kredytowych i banków można będzie skonsultować możliwości kredytowania zakupu, ofertę zaprezentują m.in. mFinanse, Multikredyt, Phinance, Prime Banking. Wielu wystawców przygotowało specjalne targowe oferty promocyjne, dostępne tylko podczas imprezy.

Tradycyjnie na targach organizowanych przez Nowy Adres nie zabraknie okazji do zdobycia konkretnej wiedzy. Do dyspozycji zwiedzających będzie sala seminaryjna: Strefa Zakupu i Finansów. W niej eksperci Partnera targów Polskiego Związku Firm Deweloperskich podpowiedzą jak bezpiecznie kupić mieszkanie, będzie można także porozmawiać o tym, na co uważać i jak negocjować podczas zakupów na rynku pierwotnym i wtórnym. Wszystkim, którzy myślą o zagranicznych inwestycjach polecamy wykłady dotyczące nieruchomości w Hiszpanii. Przedstawiciele instytucji finansowych, m.in. eksperci mFinanse, Phinanse i Multikredyt doradzą jak najkorzystniej sfinansować planowane zakupy, a także przyjrzą się bliżej rządowemu programowi wsparcia kredytobiorców, Bezpieczny Kredyt 2%.

W Strefie Porad otwartej podczas obydwu dni targów eksperci Just Like Home podpowiedzą, co zrobić, żeby wynająć swoje mieszkanie z większym zyskiem, jak zabezpieczyć interesy wynajmującego,  na co zwrócić uwagę przy doborze najemcy itp.

Atrakcyjne stoisko targowe przygotuje również Miasto Gdynia. Wszyscy zainteresowani dowiedzą się tam więcej na temat nieruchomości przygotowywanych do sprzedaży przez Miasto. W trakcie wydarzenia będzie możliwość spotkania oraz konsultacji ze specjalistami i ekspertami bezpośrednio przygotowującymi grunty do sprzedaży. Pracownicy Wydziału Gospodarki Nieruchomościami
i Geodezji chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania związane z ofertą inwestycyjną Miasta, a także opowiedzą o szczegółach i formalnościach związanych z zakupem nieruchomości od gminy.

W Strefie Wirtualnych Spacerów 3D Estate , dzięki interaktywnym Smart Makietom 3D, będzie można wirtualnie, na dotykowym ekranie, odwiedzić inwestycje okolicznych deweloperów oraz obejrzeć wykończone i wyposażone mieszkania, znajdujące się obecnie w sprzedaży.

Partnerem targów jest firma Castorama.

Wstęp na targi jest bezpłatny!a

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Targach Mieszkań i Domów!

 

DATA : 30.09 - 01.10.2023r. 

LOKALIZACJA:

Centrum Wystawienniczo – Kongresowe AMBEREXPO ul. Żaglowa 11, Gdańsk

Hala A

GODZINY OTWARCIA:

sobota 10:00-17:00

niedziela 10:00-16:00 

STREFA SPECJALNA:

Bezpłatna Strefa Zakupu i Finansów

Strefa dedykowana jest wszystkim tym, którzy szukają nieruchomości i chcą się przygotować do jej zakupu. Wiele ciekawych informacji dotyczących aranżacji wnętrz oraz najnowszych trendów. Dodatkowo niektóre wykłady są dla tych, którzy szukają domów wakacyjnych lub alternatywnych form inwestowania poza granicami Polski. Dowiesz się czym charakteryzują się zakupy nieruchomości w danych krajach, na co zwrócić uwagę na poszczególnych rynkach i ile możesz zarobić na inwestowaniu zagranicą! W tej specjalnej strefie dowiesz się jak bezpiecznie sfinansować planowany zakup nieruchomości i jak skorzystać z rządowego programu Bezpieczny Kredyt 2%. Na co zwrócić uwagę i jak najkorzystniej wybrać ofertę kredytową.